Turcoin Nedir | Nasıl Satın Alınır?

Turcoin, Hipper A.Ş Tarafından Kocaeli’nde 3 ayrı lokasyonda 25 Milyon dolar gibi yatırıma finanse edilen ve yazılımı %100 yerli olmak üzere üretime başlanmış Türk Coin şirketidir. 3 Ayrı tesiste üretime başlanılan Turcoin, yüksek performanslı bilgisayarlar tarafından şifreli para üretimi gerçekleştirmektedir. Faal olarak şifreli para üreten bilgisayar sayısı 350 den fazla ve her bilgisayarda 12 ile 20 arasında değişen ekran kartlarının adet fiyatı 336$, sadece ekran kartlarına harcanan para 9 Milyon ₺ üzerinde.

Blockchain teknolojisi kullanılmakta!

Global para birimi olarak birçok yerde duyduğumuz Bitcoin de Blockchain teknolojisinden faydalanmaktadır. Turcoin de aynı şekilde Blockchain ile olan anlaşma ve yazılım entegrasyonları tamamlamış ve Turcoin üretimine başlamıştır. Tesis açılışlarında Sadun Kaya Bey’den aldığımız bilgiler ise çok farklı, enerji yetmediği ve bilgisayarların tam faal olarak çalışabilmesi için her bir bölüme trafo koymamız gerekti, trafo ile güç seviyesini düşürmeden yüksek kapasiteye erişebilmemiz gerektiğini bilgilendirdi. Ayrıca ilk açılan tesiste 13 kilometre’den fazla kablo olduğu, sistem ve network tarafında bu gibi bir uzunluğun çok büyük şirket ağlarında olabileceğini bilgilendirdi.

Turcoin ne zaman satın alınabilecek ?

Sadun Kaya Bey’den edindiğimiz bilgiler doğrultusunda yeni yıl ile ilk hafta bitimi itibariyle hipper yatırımcıları öncelikli olmak üzere halka arz kısmını aktif olarak yansıtacaklarını bilgilendiriyorlar. Turcoin satın alma işleminde ise $100 olarak açılacağı ve en az 10 Turcoin alınabileceği bilgilendirdi. Yerli yatırımcılar başta olmak üzere, yabancı coin borsasına aktarılan paraların bu tarafa kayacağı hiç şüphesiz ki bir gerçek olacak, insanlar yabancı taraflı çalışmalarını Turcoin taraflı değişikliği sağlayacaklardır. Bu sebeple Turcoin üzerinde ki değer çabuk artacak ve Hipper A.Ş yatırımcılarının yüzünü güldürecektir.

Turcoin üretim tesisi ziyaretinde bulunduk, Sadun Kaya Bey ve Muhammed Satıroğlu Bey ile tekrar edilen görüşmeler doğrultusunda şu bilgileri aktarabiliriz ki, Turcoin’in sabahı akşamı yok, hipper yatırımcılarının panellerine düşecek ve satın alma işlemi başlayacaktır.

Turcoin yatırımı için turcoin.com’dan, Hipper a.ş hakkında bilgi almak için Hipper Kazanç Danışmanı Hatice 05307351080

Etiketler:

Bu yazı için 8 yorum yapıldı:

 1. Semet dedi ki:

  Hiberdeki cuzdandaki kazancla nasıl turcoin alınır bilgi almak istiyom

  1. murat dedi ki:

   Merhaba Samet Bey,

   İlerleyen günler itibariyle hipper cüzdan ve hipparalarımız ile turcoin alımında bulunacağız.

   Bilgilerinize.

 2. Halit Ergün dedi ki:

  Turcoin Kayıt işlemleri için ne gerekli?

  1. murat dedi ki:

   Merhaba Halit Bey,

   Turcoin kayıt işlemi adına yapmanız gereken turcoin.com’dan belirleyeceğiniz ücret doğrultusunda turcoin satın almanız olacaktır. Mail adresiniz ile satın alma yapabilirsiniz. Daha sonrasında size mail üzerinden bilgilendirme sunulacak. Turcoin aktif olarak al/sat işleminde bulunabileceksiniz.

   Bilgilerinize.
   Murat.

 3. Hasan Selim İnanç dedi ki:

  Turcoin kaç adet üretildi ve borsaya ne zaman düşecek ?

  1. murat dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey,

   Turcoin ico olarak 250 bin adet olarak sınırlandırıldı. Bu sayıya erişildiğinde sistem otomatik olarak duracak ve yatırımcıları biraz bekleterek, çeşitli bitcoin al/sat yapan sitelerde yer almaya başlayacak.

   Bilgilerinize.
   Murat

 4. Burak Tınlamaz dedi ki:

  Merhaba,

  Coin üretimini herkes yapabildiğini yazıyor, ancak Türkiye’de görüldüğü üzere böyle bir resmi girişim yok, nasıl ilerleyeceksiniz, öngörülerinizi paylaşabilir misiniz?

  1. murat dedi ki:

   Merhaba Burak Bey,

   Türkiye’de resmi olarak ilk girişimi Turcoin üstlendi gördüğümüz üzere. Birçok kişi internetten aldıkları ethereum üretim cihazları ile evlerinde mining (üretim) yapmaktalar ancak birçok kişi ürettiği coin’in parasını alamamakta ve üretimleri boşa gitmektedir. Bu sebeple birçok kişi garanti üretim taraflar ile çalışma yapmak istiyorlar. Bizler ise turcoin tarafında herşeyi yapabileceğimizi ve bitcoin kadar olabilir mi bilemiyorum, ancak çok güzel değerlere ulaşacaktır.

   Üretim işlemleri beraberinde çeşitli internet siteleri başta olmak üzere al/sat işlemlerine başlanacak bu da globalleşme konusunda güzel bir adım olacaktır. Akabinde arz talep ve yatırımlar turcoin değerlenmesi hususunda mükemmel olacaktır.

   Bilgilerinize.
   Murat.

Yorum Yaz

error: İçerik korunmaktadır!