Sadun Kaya ve Hipper

Sadun KAYA Bey Kimdir ?
Sadun Kaya kimdir,  Bize kendinizden bahseder misiniz?

1968 Kırşehir doğumluyum. Her çocuğun bir hayali olur, benimde hayalim hep büyümek ve okumaktı. Marmara Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı, daha sonra da İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat bölümünde eğitimimi tamamladım. Üniversite yıllarımda turist rehberliği yaparak kimsenin yardımı olmadan okudum ve hayatımı idame ettirdim.

Mezuniyetimin ardından İnşaat sektöründe bir süre çalıştıktan sonra yabancı dilimin iyi olmasından dolayı birçok şirkette ihracat departmanında çalıştım ve İhracat müdürü görevinde bulundum. İngilizce, Arapça, Rusça, Farsça, doğu bloğundaki diller başta olmak üzere 9 dil biliyorum ve 56 ülke gezdim. Kendi şirketlerimi kurdum. Bu şirketlerde hiç yapılamayan bir şeyi yapmak istedim.

O yıllarda Türkiye’de online oyun sektöründe E-Pin kodların satışı vardı ve bu sektöre girmeye karar verdim. Zamanla yurt dışında birçok ülke ile anlaşmalar yaptım. Örneğin; Oyunlarda Ayda 10 bin dolar alma şartı varsa, aldığınız bu kodun bir yıllık süresi var ve bu sürede satmak zorundasınız. Diğer taraftan sürekli yeni oyunlarda çıkıyor. İnsanlarda yenilerine yöneliyor ve kod elinizde kalıyor. Hal böyle olunca da kendi kod sistemimi oluşturmayı düşündüm. Gscash bu şekilde ortaya çıktı. Baktım ön ödemeli kartlar var ve binlerce oyunda geçerli, bende Hollanda’ya gidip orada Wallie Card ile anlaşıp onların distribütörlüğünü yaptım.

Daha sonra bu yazılımın ana mantığını oluşturup kendim işin başına geçip bu işi yapabilecek yetenekli ama imkânı olmayan, kendisini geliştirmek isteyen insanlar buldum ve bunları finanse ettim. Bu tercihimin sebebi; taze ve zeki beyinler ile yol almak, aynı zamanda da benim dilimden anlayan kişiler ile çalışmaktı. Gscash‘i bu ekip ile geliştirdik, sistem oturdu ve ciddi cirolar yaptı. Türkiye’de vergi sorununu aşamayınca Kıbrıs’ta yeni bir şirket kurdum ve sistemi orada da yayın hale getirdik.

Gscash Kurucusu ve Sahibi, GBC Holding Yatırım Sahibi, Smart Solutions IT LTD Şirketi Sahibi vs vs…

Peki, Şirketinizin Avrupa ayağını nasıl oluşturdunuz?

Avrupa’da İngiliz şirketleri çok prestijli şirketler. Bunun sebebi de her konuda şeffaf bir iş etiklerinin olması. Tüm şirketlerin bilançoları da dâhil olmak üzere her şeyi internet sitelerinde yayınlıyorlar. Bende bu işin Avrupa ayağını oluşturmak istedim ve Londra’da bir şirket kurdum. Oradaki şirketimin yıllık cirosu 1 milyar €…iyi bir rakam…

Sadece İngiltere değil birçok ülkede şirketler kurdum. Bunlardan bir tanesi de Hong Kong tur. Çalışan maaşını belli bir süre temin etmesi, araziyi tahsis etmesi, vergi sorununun olmaması gibi. Çin hükümetinin birçok avantajlar sağlaması ile Çin’de de şirket kurdum. Bunun dışında Malta, Ukrayna, Rusya, ABD ve Orta Doğu’da birçok ülkede şirketlerimiz faaliyet gösteriyor.

Türkiye’de yaptığım çok ilkler var, bize bunlardan bahseder misiniz?

Master Card, Visa, Turkcell, Vodafone, Türk Telekom,  Western Union, Moneygram, Paypal, UPT, PTT vs. gibi 43 tane şirketin üyeliği bulunan Türkiye Elektronik para derneğinin kurucusuyum. Derneği kurduktan sonra, BDDK’ya lisans için başvuruda bulunduk. Yönetmeliklerinin 18. Maddesi 5. Fıkrasında ‘’Tek bir ürün grubunda geçerli olan ön ödemeli kartlar bu kanundan istisnadır.’’ Diyor. Bizim kodlarımızda ise alışverişte geçerli olan, Online bilgisayar oyunlarında geçerli olan diye grup olarak ayrılması sebebi ile lisansa tabi olmadığımızı belirttiler. Biz yinede bağımsız denetim firmasına başvuru da bulunduk ve şuanda KPMG tarafından dosyamız takip edilmektedir.

Anafiş Elektronik Para ve Ödeme hizmetleri A.Ş’ yi tanıyabilir miyiz?

2010 yılında limited şirketi olarak kurulduk. Daha sonra 2013 yılında Elektronik para ile ilgili BDDK’nin çıkardığı yönetmelikte elektronik para işi yapmak isteyen şirketlerden minimum ödeme sermayelerinin 5 milyon olması ve anonim şirketi olması gerekiyordu. Bize tür değişikliğine giderek A.Ş olarak 5 milyon sermaye ödeyip kanunun talep etmiş olduğu tüm beklentileri karşıladık.

Türkiye online oyun pazarı hakkında neler söylemek istersiniz?

2000 yılı başlarında dünyada başlayan ve 2007 itibarı ile adeta dünyayı sarsan ve ülkemizi de bu global sarsıntının etkisi içinde bırakan online oyunlar, ülkemizde de dev bir Pazar haline geldi. Bizde bu pazarda önemli oyuncularından biriyiz. Bu konuda bir şeyler söylemek gerekir ise; Hangi oyun firması Türkiye pazarına girmek isterse önce benimle iletişim kurar. Türkiye’de 3 milyon, Dünya’da ise 25 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahibiz. Bu data Türkiye’de hiçbir oyun firmasında yok. Bu işin en eskilerinden olmam sebebi ile benimle çalışmasa bile mutlaka benimle tanışır ve danışırlar.

Sadun Bey şunu hedefliyor ;
Ben nasıl 5 yıl önce GScash’ı tüm Dünyaya duyurdu isem… Kendime ait bir kartım olur ve bunu da Dünyaya duyururum..
Simdi herkes kart çıkarabilir ama o kart her yerde geçerli olmaz. Bir güç, güvence olması gerekiyor. Mastercard ve ya Visa gibi..

Sadun Beyde Mastercard ile anlaşarak kendi kartını Dünyaya duyurmayı hedefliyor. Şuan cebinizdeki kullandığınız kredi kartlarınız ya Mastercard ile yada Visa ile anlaşmalıdır. X bankasıda Mastercard ile anlaşabilir, Y Bankası da anlaşabilir. Sonuçta Mastercard Dünya çapında bir kurumdur. Bankalar sadece bir aracıdır. Bizler x veya y bankanın kredi kartını değil esasında Mastercardın gücünü kullanıyoruz..

İşte Sadun Beyde arada banka olmadan kendisi direk Mastercard ile anlaşıyor… Bu kartı nasıl en hızlı yayabilirim… Kullanıcı sayısını çoğaltabilirim diye Hipper ile ortak projeye başlıyor. Kişilere yıllık kar vererek hem sermayelerinden ben kar ederim hemde kartın kullanıcı sayısının çoğalmasını hedefliyor. Sadece kar marjları üzerinde 6 7 aylık bir Çalışma yapıldı. Sadun bey Şirketin verebileceği rakamların bizzat kendisi böyle olmasını istedi. Kâr’ı az bulanlar oldu toplantılarda dile getirildi ama özellikle üstüne basa basa ben ticaret yapıyorum verebileceğim rakamları vaad ederim dedi.

Yatırım Network’ü ile kart kullanıcısının çoğalmasını hedefliyor… Hipper A.Ş yazılım ve Network kısmıyla ilgilenirken GBC Holding yatırım kısmıyla ilgileniyor. Aralarında iş dağılımı yapılmış ki istihdamlı büyüme kat edilsin. İki büyük güç birleşmiş… Yatırımlarımızı Sadun Beyin şirketine yapıyoruz Hipper A.Ş’nin hesaplarına değil. Çünkü yatırımları o değerlendiriyor…

Kazançlarımız da Sadun Beyin firmasından bizim bankamıza geliyor. Her ayın 1 ile 15 i sabah 9 da hesabımıza gelir… Yatırım yapan kişi kart eline geçtikten sonra ister network yaparak kazancı çoğaltır, İsterse kartı tavsiye ederek çoğaltır…

Örnek olarak kişi ; 100 kişiye kartı tavsiye etti ve o 100 kişi illa Hipper Kazanç’a para yatırmasına gerek yok. Kartı alıp indirimli alışveriş yapabilecek. Kartı tavsiye eden kişide o 100 kişiden dönen cirodan komisyon alacak. İşte asıl mesele burada. Bu sayede 1 milyon kart hedefi var.

Zaten yatırımları değerlendirip kişilere kar vermede sorun yok. Mastercard ile olan anlaşma gereği şirketin bu kartlardan çok büyük kârı olacak Hipper Mastercard’dan yaklasık %20 ye varan komisyonlar alacak… Ayrıca Sadun Bey Bitcoin alıp satan büyük bir iş adamıdır. Bitcoin çok yüksek elektrik harcadığı için Gürcistan devleti ile anlaştı. Gürcistan Devleti kaçak elektrikten doğan enerjiyi Bitcoine çeviriyor.

Bu bu Bitcoinleri Türkiye de Sadun Beye satıyor. Günlük 3 milyonluk bir satış gerçekleşiyor… Şuan stokta 150 milyon $ Btc stoğu var… Kısa zamanda Btc satışına da başlıyor Hipper!

Başka mükemmel bir projesi daha var Sadun beyin… Kendi Coinini üretiyor. Bitcoin ve Ethereum tüm alt yapısını ve özelliklerini alarak üretiyor. 5-6 ay içinde oda bitecek..ve 7 borsada işlem görecek anında Bitcoin ve Ethereum ve 40 çeşit Coine dönüştürelebilecek..

Dünyada Şuan 12milyon gs cash alan kullanıcı var…  Gs cash almak isteyenler GBC holding’e TL euro veya dolar olarak para gönderip öyle GsCash alabiliyorlar. Kendi coinimizi ürettikten sonra GsCash almak isteyenler TL Euro Dolar ve Coin olarak GsCash satın alabilecek… Coin ile alımında cazip hale getirilecek..

Bu 12 milyon insanda bizden mi Coinleri almak zorunda kalacak ? … Coin değeri git gide artacak. Şirketin hali hazırdaki yüzlerce sitede Coin satışı yapılacak. Kazançlarımızı coin olarak almak istersek hiç bir vergi kesilmeyecek. Daha da değerleneceği için çok yüksek karlar bırakacak. İsteyen kazançlarını bankadan çeker isteyen yatırım bölümüne atıp değerlenmesini bekler.

Gelin size de HİPPER’i anlatalım. Sizi de hipperliyelim güvenli bir şirkette güvenli bir yatırımla hep birlikte kazanalım.

Hipper Kazanç & Yatırım Kazanç Danışmanı Hatice 05307351080

Etiketler:

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. emrullah dedi ki:

  hipperin yapmis oldugu iş ne kadar guvenli saglam ypilan iş islam hukuk ve kursllarina uygun mu

  1. murat dedi ki:

   Merhaba Emrullah Bey,

   Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden size ulaşabileceğimiz bilgileri lütfen iletiniz. Gerek bilgilendirme de bulunalım.

   Bilgilerinize.

 2. Tahir ÇINAR dedi ki:

  1-piyasada güvenli olmayan ve insanları dolandırıp mağdur eden çok firmalar veya sistemler mevcuttur. ayrıca o sistemlerin veya firmaların ne zaman çökeceğini, sistemin kapanacağını bilemiyoruz her an riskler devam ediyor. bakıyorsun ansızın sistem çöküyor, resetleniyor, veya firmalar kayboluyor. insanlar arabasını satıp, kredi kullanıp, borçlanarak giriyor. 3-5 ay sonra kayboluyorlar. ve insanlar çok büyük mağduriyetler yaşıyorlar. Hipper in bunlardan farklı olduğunu yani uzun süre devam edeceğini, güvenli olduğuna nasıl inanacağız. ayrıca bize güvenen insanlara tavsiye ediyoruz yakınlarımıza karşıda güven kaybı yaşıyoruz. malesef ben de o mağdurlardan ve bana güvenenen insanların güven kaybını yaşayanlardan biriyim.
  2- islami açıdan çalışma ve kazanç sisteminde bir sıkıntı varmı.
  3- bu sorularıma ikna edici cevap bilgi, evraklar videolar alabilirsem güçlü bir organizasyon oluşturmak istiyorum. selamlar ve saygılarımla.

  1. murat dedi ki:

   Merhaba Tahir Bey,

   Sizleri en ayrıntılı şekilde bilgilendirmekten mutluluk duyarız, müsait olduğunuzda 0530 735 10 80 nolu hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

error: İçerik korunmaktadır!